Sleva až 8% na každý nákup, 30 dní na vrácení, exkluzivní slevy a mnoho dalšího. 🐾 Woofney Max

Pláštěnka pro psa – nutnost nebo zbytečnost?

Znáte to? Jste na výletě s celou rodinou a najednou z ničeho nic průtrž mračen a obrovský slejvák. No jo, i předpověď počasí se splete. 🙂 Vy máte kliku – jste připraveni a vytáhnete z batůžků pláštěnky, které vás z velké části před deštěm ochrání. Celá rodina je v pohodě! Vážně celá? Co ten váš věrný chlupatý čtyřnohý přítel tam dole u nohou?

Je pláštěnka pro psa zbytečná?

Ne, pláštěnka je pro každého páníčka, který pravidelně svého pejska venčí a chodí na výlety velmi užitečným chovatelským doplňkem. Pláštěnka bude zbytečná jen pro ty, kteří svého pejska nevenčí a mají ho třeba po celou dobu na zahradě – předpokládáme, že na zahradě má pejsek svůj přístřešek, kam se pes schovává když prší. I tak, bychom těmto lidem pláštěnku doporučili v případě, že s pejsek vyráží na nepravidelnou cestu – ať už na veterinu nebo na výlet? Věříme, že i pejsek co se narodil pro hlídání zahrady se sem tam dostane na nějaký ten rodinný výlet? 🙂

Odpovídáme na nejčastější důvody proč pláštěnku nepořizovat.

Proč by měl mít můj pes pláštěnku, říká si mnoho lidí. Důvody, proč ji svému pejskovi pořídit si řekneme, jen si teď ale pojďme vyjmenovat ty nejčastější důvody majitelů psů, kteří odmítají svému pejskovi pláštěnku pořídit:

💬 Se svým psem nechodím ven když prší.

✅ Doufáme jen, že období dešťů není moc dlouhé, aby měl pes dostatek pohybu. Zároveň vás prosíme o doporučení aplikace na předpověď počasí, to že vás déšť nikde nepřekvapí chceme umět taky. 🙂

💬 Můj pes vodu miluje, nevadí mu když zmokne.

✅ Tak to je boží, jen bychom měli myslet na to, že i když si pes déšť užívá, může si z takové procházky odnést nachlazení, které může vyústit v zánět zvaný jako syndrom mrtvého ocasu.

💬 Psovi nevadí když venku prší, když zmokne, tak se mu nic nestane, je to přece pes.

✅ Je to živý tvor stejně jako my lidé. I pes se může nachladit. Zároveň ne každý pes si déšť užívá a může to být pro něj dost nepříjemné.

💬 Jakékoliv oblečky na svého psa dávat nebudu, k ničemu nejsou.

✅ Funkční oblečky pro psy, mezi které patří i pláštěnky pomáhají pejsky udržet v suchu a teple. Díky tomu se zlepšuje jejich psychika a fyzická kondice a díky tomu mohou vést šťastnější, zdravější a klidně i delší život, protože nejsou vystaveni tak častému prochlazení nebo v případě zimního období i omrzlinám, pokud pes nosí zimní bundu.

💬 Můj pes na sobě nemůže nic nosit, je z toho nervozní.

✅ Víme jaké to je, sami jsme se s tím setkali, ale je to jen otázka několika málo dnů, kdy si na obleček pes zvykne – důležité je si hlavně být jist tím, že velikost oblečku je správně vybrána a pejskovi v pohybu nepřekáží. Pokud vše sedí jak má, je to vážně jen otázka několika dnů a pes pochopí, že když jde ven a venku prší, tak on je krásně v suchu a je to docela cool. 🙂

💬 Se psem chodím ven jen na chvilku, takže není důvod mu pořizovat pláštěnku.

✅ Pokud je pes starý a proto nechodíte na delší vycházky, tak je to zcela v pořádku. Pokud máte však pejska, který je zdravý a nemá alespoň jednou týdně nějakou větší aktivitu, může se to odrazit na jeho psychické kondici. Doporučujeme zvážit délku venčení a aktivity s tím spojené.

💬 Můj pes je maličkej, když prší, vezmu ho a schovám pod svoji bundou.

✅ Pokud za každé situace máte prostor kam pejska schovat a je to vážně “pes do kapsy”, tak potřeba pláštěnky zde opravdu asi není.

💬 Pláštěnky jsou až moc drahé.

✅ Určitě nejsou tolik drahé, jako mohou být výdaje u veterináře v případě, že se váš pes nachladí nebo vážně onemocní z důsledku neustálého promoknutí a nachlazení. A jak už bylo řečeno výše, pláštěnky i zimní bundy zlepší životní styl pejska i fyzické a psychické zdraví což mu může prodloužit jeho život.

Jak pláštěnku pro psa vybrat?

Na trhu máte spousty pláštěnek na výběr. Různé designy, střihy a barvy – svůj styl si vybere každý. Ovšem, není to jen o tom, jak pláštěnka vypadá.

➡️ Zvažte roční období, ve kterém pláštěnku bude váš pes nosit

V období od jara po podzim vyberte lehkou pláštěnku bez tepelné izolace, aby se váš pejsek nepřehříval – teplota v těchto období je vysoce nad nulou. Naopak v zimě, pokud usoudíte, že vašemu pejskovi stačí pouze pláštěnka a ne bunda, vyberte takovou pláštěnku, která má i tepelné vlastnosti.

➡️ Materiál pláštěnky

Pláštěnky pro psy mohou být vyrobeny z různých materiálů, včetně polyesteru, nylonu a PVC.

➡️ Nepromokavost vs voděodolnost

Nepromoková (waterproof) pláštěnka ochrání vašeho pejska více než voděodolná (water resistant) pláštěnka – ty sice pejska před vodou chrání, ale ne na dlouho a materiál postupně vodu propustí.

➡️ Střih pláštěnky

To, že vyberete velikost pláštěnky takovou, aby pejskovi seděla je samozřejmost. Střihem pláštěnky myslíme provedení – mnoho psích pláštěnek (i zimních bund) někteří výrobci vyrábí zcela nepochopitelně neefektivně. Ten nejlepší střih pláštěnky poznáte tak, že pláštěnka zakrývá stehna zadních pacek a celý kořen ocasu. Neefektivní střihy pláštěnek většinou nezakrývají zadní packy a na zádech končí před začátkem ocasu.

➡️ Připnutí vodítka

Zde to může být trochu ošemetné. Některé pláštěnky mají otvor na krku pro protažení vodítka dovnitř, abyste mohli připnout vodítko k obojku či postroji – to však zmenšuje účinnost ochrany a otvorem může voda zatékat. Některé pláštěnky zas nemají otvor žádný a počítá se s tím, že postroj či obojek bude nad vrstvou pláštěnky.

➡️ Zapínání pláštěnky

Naprostá většina pláštěnek se navléká přes hlavu pejska. Posléze se zajišťuje přes přezku a zadní nohy se prevleknou přes gumičky.

Pláštěnky mohou nabízet i něco navíc.

Někteří výrobci jako třeba Finské značky Hurtta či Rukka – které jsou uznávány po celém světě mají své pláštěnky a bundy opravdu vymazlené. Pláštěnky mohou mít navíc například následující vychytávky:

– Reflexní prvky
– Uzavíratelný otvor na vodítko
– Kapuce
– Možnost vyprat pláštěnku v pračce
– Ekologické zpracování

Nejlepší pláštěnky pro psy podle Woofney.cz

Pro náročné to nejlepší

Hurtta Monson

Hurtta Monsoon

Více barevných variant

Tato pláštěnka pro psy je vyrobena z elastické a nešustivé tkaniny a je navržena s límce, který lze přizpůsobit pejskovi, takže je plně voděodolný. Součástí pláštěnky je také obojek do deště vyrobený z voděodolného materiálu. Tento obojek je kolem okraje v místě pejskova původního obojku a lze jej utáhnout, aby se zabránilo vniknutí vody dovnitř pláštěnky.

od 1 599 Kč na Woofney.cz

Cena je platná k době psaní článku.

Zlatá střední cesta

Rukka Hase Rain

Rukka Hase Rain

Více barevných variant

Díky rychlému zapínání na přezku a nastavitelnému elastickému pásu se pláštěnka Hase Rain snadno obléka svléká. Pláštěnka se navíc velmi snadno udržuje v čistotě a rychle schne. Pláštěnka se dodává ve stylovém pouzdře, takže ji jednoduše vezmete se sebou na cesty.

od 679 Kč na Woofney.cz

Cena je platná k době psaní článku.

Všechny pláštěnky pro psy

Pláštěnka na výlety

Pláštěnku pro svého pejska oceníte i na dlouhých výletech. Někdy je počasí nevyzpytatelné a déšť může přijít kdykoliv. Pokud jste na horách, tak kombinace s větrem může být pro psa ne jen nepříjemná, ale opravdu nebezpečná a z fajn výletu se pro něj stane nepříjemný výlet kdy bude po celou dobu mokrý a klepat se zimou.

Syndrom mrtvého ocasu

Tento jev se vyskytuje u psů zcela nečekaně. Nejčastěji vzniká nadměrnou aktivitou, při které pes nadměrně využíval svůj ocas a nebo po nachlazení. Řada majitelů psů se shodují, že jejich pes měl problém s ocasem hned po tom, co v chladnějším počasí zmokli. Více o tomto syndromu jsme psali v článku zde.

Doufáme, že vám tento článek pomohl se rozhodnout zda pláštěnku svému pejskovi pořídíte či nikoliv. Přejeme vám zůstat v suchu, váš Woofney.

Diskuze
Pokračujte ve čtení